Preklady a tlmočenie

Rýchla objednávka

Infolinka:
+421 948 33 22 62

Konferenčná a tlmočnícka technika

Konferenčná a tlmočnícka technika

Pripravujete prezentáciu pre klientov, medzinárodnú konferenciu, sympózium, kongres, tlačovú konferenciu, večierok, firemný stánok na výstave, školenie alebo inú akciu a potrebujete profesionálnu digitálnu tlmočnícku a konferenčnú techniku? Naše služby využili už mnohé domáce aj zahraničné spoločnosti a radi pomôžeme s technickým zabezpečením akcie aj Vám.

Na vašu akciu si môžete pozvať rečníkov, ktorí hovoria anglicky, nemecky, rusky, maďarsky, poľsky... S našou digitálnou tlmočníckou technikou to nie je žiaden problém, vieme zabezpečiť tlmočenie až do 40 jazykov/kanálov súčasne. Každý účastník akcie dostane bezkáblový digitálny účastnícky prijímač a slúchadlá, vďaka ktorým bude počuť zvolený cieľový jazyk. Máme skúsenosti s malými tlmočeniami v úzkom kruhu (2-4 účastníci), ale aj s viacdňovými tlmočeniami pre niekoľko sto účastníkov s tlmočením do viacerých jazykov (medzinárodné konferencie či tlmočenia pre štátne inštitúcie), kde sú prioritou najvyššia kvalita a bezproblémový priebeh akcie.

Aby sme zabezpečili čo najvyššiu kvalitu poskytovaných služieb, používame profesionálnu digitálnu tlmočnícku techniku vyhovujúcu medzinárodnej norme ISO 4043. Bežnou súčasťou tlmočníckej techniky je  malá tlmočnícka kabína, veľká tlmočnícka kabína, digitálny účastnícky prijímač, digitálny vysielač, bezkáblový mikrofón (do ruky, na hlavu aj klopový), káblový mikrofón so stojanom, zariadenie pre digitálny záznam tlmočenia, aktívne ozvučenie sály a, samozrejme, skúsená obsluha techniky.  Náš vyškolený personál dovezie techniku na miesto akcie, nainštaluje a odskúša techniku na mieste a po skončení akcie ju odinštaluje. Technik je po celý čas tlmočenia k dispozícii.

Pre tlmočenie v exteriéri využívame mobilný digitálny sprievodcovský (tlmočnícky) systém, ktorý je vhodný na prenos zvukového signálu od delegáta/tlmočníka k poslucháčom/turistom aj na väčšie vzdialenosti bez straty kvality zvuku. Systém pozostáva z jedného alebo viacerých vysielačov (pre jeden alebo viacero jazykov) a neobmedzeného počtu účastníckych prijímačov. Malé rozmery vysielača a prijímača umožňujú jeho pohodlné umiestnenie do vrecka saka, nohavíc, prípadne zavesenie na krk. Náš sprievodcovský systém sa jednoducho ovláda, na jedno nabitie vydrží až 8 hodín a je dodávaný v prepravnom kufri, ktorý zároveň slúži na dobíjanie.

Aby mala vaša akcia úspech, je dôležitá nielen kvalitná technika, ale aj nasadenie profesionálnych tlmočníkov, ktorí dokážu túto techniku z kabíny spoľahlivo obsluhovať. V rámci servisu vám vieme poskytnúť profesionálnych vyškolených tlmočníkov s praxou pre požadovanú jazykovú kombináciu a odbor.

Okrem sprievodcovskej a tlmočníckej techniky Vám radi ponúkneme aj doplnkovú konferenčnú a prezentačnú techniku: audio, video prezentačnú techniku, dataprojektor, profesionálne rámové projekčné plátno pre prednú a zadnú projekciu, 46“ LCD televízor so statívom, videozáznam z akcie, video réžiu a digitálne spracovanie videozáznamu, profesionálne ozvučenie a osvetlenie priestoru, prenájom a stavbu pódia NIVTEC, a pod..

Vzhľadom na zaujímavú polohu, tlmočnícku a prezentačnú techniku štandardne poskytujeme nielen na celom území Slovensku a v Čechách ale aj v Rakúsku a Maďarsku, prípadne inde podľa požiadavky klienta.

Prípadné otázky Vám radi zodpovieme a vyššie ponúknuté služby vrátane prenájmu, realizácie, dopravy a poradenstva Vám radi poskytneme na uvedených kontaktoch.

 

Novinky

21 dec

Želáme Vám krásne vianočné sviatky ... PF´2023

Ďakujeme za prejavenú dôveru a spoluprácu v roku 2022. Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia a úspechov v novom...
17 mar

Koronavírus: odporúčania pre klientov ako využiť naše služby online!

Všetky naše služby je možné vybaviť e-mailom, telefonicky, poštou bez potreby osobne navštíviť kanceláriu. Radi Vám poskytneme bežné preklady,...

Kontakt

Kontakt

LEXMAN, s. r. o.
Vajnorská 100/B, 831 04 Bratislava
IČO: 36 810 657
DIČ: 2022420411
IČ DPH: SK2022420411

tel.


Mobil:

+421 948 33 22 62
+421 903 66 66 84

Tel.:

+421 2 45528041
+421 2 45528042
+421 2 45528043

Fax: +421 2 43 33 01 94

E-mail: bratislava@lexman.sk